Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

Zbiórki żywności 
Zbiórki żywności
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Kolonie 2019 
Kolonie 2018
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

POPŻ 2014-2020 
FEAD
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Spiżarnie Caritas 
Spiżarnie Caritas
 

Kromka chleba dla sąsiada 
Kromka chleba dla sąsiada
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
Festyn już za nami!

Odpowiedź Miłości na misterium zła – kwietniowe spotkanie o Bożym miłosier

Autor: Admin Dodano: czwartek, 26 kwietnia 2018 - 14:20


W środę 25 kwietnia 2018 r. o godz. 16.30 w siedzibie Caritas Diecezji Ełckiej miało miejsce kolejne spotkanie poświęcone tematyce Bożego miłosierdzia. Rozpoczęło się ono konferencją, którą wygłosił ks. Krzysztof Zubrzycki, redaktor naczelny diecezjalnego miesięcznika „Martyria”.


Kapłan próbował ukazać czym różnią się miłość i miłosierdzie. Te dwa pojęcia są bowiem bardzo bliskie, ale nie tożsame. Miłość ma szersze znaczenie, a miłosierdzie jest jej szczególnym rodzajem. Ks. Krzysztof przywołał słowa św. Jana Pawła II, który nauczał, że „Miłosierdzie to odpowiedź miłości na misterium zła”. Kapłan przypomniał, że miłość miłosierna jest pochyleniem się silniejszego nad słabszym, wielkiego nad małym, bogatego nad biednym, świętego nad grzesznym, Boga nad człowiekiem. Miłosierdzie schodzi bowiem na dno każdego ludzkiego piekła, by tam szukać zagubionych. Miłosierdzie pochyla się po to, by podnieść. Najgłębszym pochyleniem się Bóstwa nad człowiekiem i jego losem jest Krzyż. Nie jest on jednak ostatnim słowem miłosierdzia. Jest jeszcze zmartwychwstanie, a więc zwycięstwo miłosierdzia.

Po konferencji miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa koronką do Bożego miłosierdzia. Ks. Krzysztof Zubrzycki przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię, w której podjął temat przebaczenia. Mówił, że nie jest ono czymś prostym, ale jest możliwe z pomocą łaski Bożej, kiedy nasze przebaczenie osadzimy w przebaczeniu Boga. Mamy się tego uczyć od Pana Jezusa, który pytany o to, „Ile razy mam przebaczyć, jeśli mój brat wykroczy przeciwko mnie?”, odpowiedział, że aż 77 razy, czyli cały czas. Kapłan podzielił się także swoim osobistym świadectwem wspominając swoją zmarłą mamę, która uczyła go przebaczania.

O oprawę muzyczną podczas spotkania modlitewnego zadbali alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Na zakończenie s. Tabita Staroszczak – przełożona domu i kierownik Domu Samotnej Matki im. bł. Marianny Biernackiej – podziękowała wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Siostry i Mieszkanki Domu Samotnej Matki.

Przypominamy, że spotkania poświęcone tematyce Bożego miłosierdzia odbywają się raz w miesiącu – zwykle każdego 22. Najbliższe planowane jest czwartek 22 maja 2018 r. o godz. 16.30. Poprowadzi je ks. dr Maciej Gilewski, wicedyrektor ełckiej Caritas. Serdecznie zapraszamy wraz ze wspólnotą Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia.

ks. Ryszard Sawicki
wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej
ds. formacji i wolontariatuZ życia Caritas
597 raz(y) oglądano.
 
MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Biedronka 
Partner strategiczny XIV Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej  
I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 3,164533 Seconds