Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

Kolonie 2017 
Kolonie 2017
 

FEAD 
FEAD
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
Przekaż 1%
tekst alternatywny

Popołudnie ze św. s. Faustyną

Autor: Admin Dodano: piątek, 06 października 2017 - 08:56


W czwartek 5 października 2017 r. w Domu Samotnej Matki ełckiej Caritas Siostry Matki Bożej Miłosierdzia wraz z Mieszkańcami domu zorganizowali „Popołudnie ze św. s. Faustyną”. Na zaproszenie skierowane do mieszkańców naszego miasta odpowiedziała grupa wiernych z różnych ełckich parafii. Okazją do wspólnej modlitwy była uroczystość św. s. Faustyny.


Spotkanie rozpoczęło się Godziną Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Tadeusz Białous, proboszcz parafii św. Jana Pawła II w Ełku. Następnie sprawowano Eucharystię, której przewodniczył ks. Karol Czaplicki, a kazanie wygłosił ks. Ryszard Sawicki. W homilii przybliżył on orędzie Bożego Miłosierdzia. Cytował słowa modlitwy św. s. Faustyny: „Dopomóż mi to tego, o Panie, aby moje oczy były miłosierne, bym nigdy nie podejrzewała i nie sądziła według zewnętrznych pozorów; ale upatrywała to, co piękne w duszach bliźnich, i przychodziła im z pomocą”.

Uczestnikom uroczystości towarzyszyła intencja dziękczynna za życie i posłannictwo św. s. Faustyny oraz łaski udzielone za jej wstawiennictwem. Na zakończenie Mszy św. ks. Maciej Gilewski gorąco podziękował wszystkim za obecność i wspólną modlitwę. Po błogosławieństwie uczczono relikwie Patronki dnia.

Następnie Siostra Tabita Staroszczak, przełożona domu zaprosiła wszystkich obecnych na dalszą część spotkania. Podczas krótkiej prezentacji przybliżono słuchaczom postać św. s. Faustyny – prostej dziewczyny z biednego domu, która mimo licznych trudności odpowiedziała z wiarą na Boże wezwanie. Żyjąc w duchu zaufania Bogu i miłosierdzia względem bliźnich stała się ona znaną na całym świecie apostołką Bożego Miłosierdzia.

Owocem charyzmatu, jaki wniosła św. s. Faustyna są liczne działa miłosierdzia. Jednym z nich na Ziemi Ełckiej jest Dom Samotnej Matki, w którym posługują Siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Siostra Tabita, powołując się na słowa św. Jana Pawła II, powiedziała, że praca w tym domu jest jak „wydobywanie dobra spod nawarstwień zła”, czyli miłosierdzie praktykowane w codzienności. Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem w postaci pysznych ciast przygotowanych przez Mieszkanki Domu Samotnej Matki.

Warto nadmienić, że to miejsce już od 2013 r. niesie pomoc kobietom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej i potrzebują wsparcia. Kontynuacją „Popołudnia ze św. S. Faustyną” mają być comiesięczne spotkania poświęcone tematyce Bożego miłosierdzia. Najbliższe już 23 października o godz. 16.30, na które Siostry serdecznie zapraszają.

ks. Ryszard Sawicki
wicedyrektor ds. formacji Caritas Diecezji EłckiejZ życia Caritas
272 raz(y) oglądano.
 
Biedronka 
Partner strategiczny XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

PGNiG 
PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
 

PZU 
PZU
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 0,674186 Seconds