Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

Zbiórki żywności 
Zbiórki żywności
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Kolonie 2018 
Kolonie 2018
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

POPŻ 2014-2020 
FEAD
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Spiżarnie Caritas 
Spiżarnie Caritas
 

Kromka chleba dla sąsiada 
Kromka chleba dla sąsiada
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
„NIEZWYKŁY GOŚĆ”

Autor: Admin Dodano: czwartek, 29 grudnia 2011 - 14:50


Taki tytuł nosiło przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej, które 21 grudnia br. o godz. 16.00 zobaczyły dzieci z Domu św. Faustyny- Wielkie Serce w Giżycku.

Tego dnia w świątecznie udekorowanej świetlicy przy zapalonych choinkach i cichej muzyce kolęd wszyscy mieszkańcy domu wraz z Dyrekcją i wychowawcami zgromadzili się by zobaczyć to, co przygotowali dla nich wychowankowie przy współudziale Młodzieżowej Rady Miasta Giżycka.


Przedstawienie, które obejrzeli było historią pewnego samotnego Janka- biednego szewca, który nie lubił świąt Bożego Narodzenia, ponieważ kojarzyły mu się one tylko z pustką i samotnością. Wszyscy mieszkańcy miasteczka robili, co tylko możliwe, aby zaszczepić w nim odrobinę ducha i atmosfery świąt. Dopiero wizyta anioła, który zwiastował mu Dobrą Nowinę przekonuje Janka, że święta to wielka radość z przyjścia na świat Zbawiciela, że jest to czas radości i pokoju oraz dawanie tego, co najważniejsze, czyli miłości. Historia kończy się wspólną wigilią wszystkich mieszkańców miasteczka w domu szewca.

Na zakończenie nasi aktorzy złożyli wszystkim widzom świąteczne życzenia, aby narodzony Jezus, którego przyjścia oczekujemy umacniał nas i wspierał w podążaniu drogami naszego życia. Niech obdarza nas pokojem i ogarnia naszą samotność.

Ta krótka inscenizacja miała przybliżyć nam sens Bożego Narodzenia, którym jest przyjście na świat Pana Jezusa, ale przyjście, które jest widoczne także w naszym postępowaniu. Życie dla innych i troska o drugiego człowieka to istota człowieczeństwa. Boże Narodzenie jest w nas, nie tylko wtedy, kiedy obchodzimy coroczne święta, ale wtedy, kiedy pozwolimy kochać siebie i dajemy miłość innym. Na zakończenie odśpiewaliśmy uroczyście kolędę i wysłuchaliśmy życzeń Pani Dyrektor Anny Sawickiej, która życzyła wytrwałości i odwagi oraz spokojnych i radosnych świąt. Następnie rozpoczęło się wspólne dzielenie opłatkiem- symbolem miłości i pokoju. Po tych doniosłych i wzruszających momentach wszystkie dzieci otrzymały paczki ze słodyczami, które ofiarowała nam Żegluga Mazurska z Giżycka.

To był wspaniały wieczór. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, dzięki, którym był on taki wspaniały. Dziękujemy Młodzieżowej Radzie Miasta Giżycka za przygotowanie przedstawienia oraz Żegludze Mazurskiej za wspaniałe paczki ze słodyczami, które były dla dzieci wielką radością.Z życia Caritas
1195 raz(y) oglądano.
 
MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Biedronka 
Partner strategiczny XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej  
I Forum Przedsiębiorczości Polski Północno-Wschodniej
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 0,146161 Seconds