Facebook 
Polub nas 

Menu główne 
 

MISERICORDIA 
MISERICORDIA
 

Wolontariat 
Wolontariat
 

Wolontariat na FB 
Polub Wolontariat na FB
 

Kolonie 2017 
Kolonie 2017
 

FEAD 
FEAD
 

NFOŚiGW 
NFOŚiG
 

Urząd Miasta Ełku 
           Urząd Miasta Ełku
 

Logowanie 
 


Problemy z logowaniem?

Jeszcze nie masz konta?
·Zarejestruj się!
 

DOKUMENTY 
·Statut Caritas Diecezji Ełckiej (od XI.2004)
 

 
Przekaż 1%
tekst alternatywny

Grudzień pod znakiem przyjaźni i miłości

Autor: Admin Dodano: środa, 21 grudnia 2011 - 14:01


"... Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
ludzie gniazda wspólnego łamią chleb Biblijny,
najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie..."


(C.K. Norwid)


Święta Bożego Narodzenia to czas miłości, radości i przebaczania tego co złe. To idealny moment, by zastanowić się nad swoim życiem i podsumować miniony rok. To również szansa, by pochylić się nad osobami, których Bóg zsyła na nasza ścieżkę. Doskonałą ku temu okazją do pojednania oraz do podzielenia się symbolem miłości i przyjaźni wśród pracowników Caritas Diecezji Ełckiej było spotkanie wigilijne, które odbyło się 16 grudnia w Centrum Administracyjno-Pastoralnym Ełckiej Kurii Diecezjalnej.


Tradycja wigilijna przyjęła się w Polsce w XVIII wieku, natomiast jako tradycja została rozpowszechniona w XX wieku. Stół zasłany białym obrusem to symbol ołtarza. Symboliczny wydźwięk ma również zwyczaj dzielenia się opłatkiem (lac, oblatum dar ofiarny), który był punktem kulminacyjnym spotkania opłatkowego pracowników Caritas. Przy uroczystej tonacji kolęd w ten jedyny dzień w roku, pracownicy Caritas Diecezji Ełckiej składali sobie wzajemnie życzenia w podniosłej i wzruszającej atmosferze tajemnicy bożonarodzeniowej. Uroczystości przewodniczył J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur, który w swoich słowach podkreślił siłę modlitwy jednoczącej nas z Bogiem i dającej moc służenia bliźnim i czynienia wielkich dzieł.


Grudzień wśród pracowników Caritas Diecezji Ełckiej to nie tylko czas czynienia dobra, wybaczania i wzajemnej życzliwości, to również czas wytężonej pracy.

W dniu 19 grudnia o godzinie 16:00 podopieczni Centrum Młodzieżowego „Quo Vadis” zorganizowali jasełka. Przygotowania trwały ponad trzy tygodnie, a na próby przychodziły dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Na pokaz zaproszono dyrektora i wicedyrektora Caritas Diecezji Ełckiej oraz rodziców dzieci, którzy tego dnia nie zawiedli i przyszli obejrzeć występ swoich pociech.

Dnia 24 grudnia tradycyjnie, jak każdego roku zaplanowano wieczerzę wigilijną dla najmłodszych z terenu miasta Ełku, która odbędzie się o godzinie 14:00 w Domu im. Św. Ojca Pio. Dwie godziny później będzie miała miejsce druga uroczystość opłatkowa skierowana do Osób Bezdomnych oraz osób żyjących w skrajnym ubóstwie z terenu miasta Ełku, które odbędzie się Centrum Administracyjno-Pastoralnym Ełckiej Kurii Diecezjalnej. Każde z przybyłych dzieci otrzyma również świąteczną paczkę. Tego samego dnia paczki dotrą także do osób chorych, którzy świąteczny czas spędzą w szpitalach na terenie diecezji ełckiej.Z życia Caritas
1911 raz(y) oglądano.
 
Biedronka 
Partner strategiczny XII Ogólnopolskiego Festynu Rodzinnego
 

PGNiG 
PGNiG Obrót Detaliczny Sp. z o.o.
 

PZU 
PZU
 

Walczę o siebie 
Walczę o siebie
 

Pomóżmy Dzieciom 
Pomóżmy Dzieciom!
 

Servire Caritati 
Servire Caritati
 

Adopcja na odległość 
Adopcja na odległość - Ekwador
 

Program Skrzydła 
Program Skrzydkła
 

Dom Samotnej Matki 
Dom Samotnej Matki
 

Uzupełnienia 

Najczęściej czytany artykuł w Z życia Caritas:
XV Lat w służbie potrzebującym
 

Z życia diecezji 
 

 
     
 

CARITAS DIECEZJI EŁCKIEJ © 2007
You can syndicate our news using the file backend.php.
All logos and trademarks in this site are property of their respective owner. The comments are property of their posters.
This web site was made with PostNuke, a web portal system written in PHP.

AutoTheme:AT-PMS

Page created in 1,823949 Seconds