Kategoria: Komunikaty

Teksty opublikowane w tej kategorii.

12   >

Komunikaty: Podaruj ludziom starszym i chorym

Autor: Admin Dodano: środa, 16 lutego 2011 - 08:08

Jak przekazać 1% podatku na rzecz „Stowarzyszenia Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza w Ełku”?

1. Oblicz 1% z ogólnej kwoty twojego podatku dochodowego.

2. Wpisz wartość 1% (w zaokrągleniu do pełnych złotych w dół, np. 1,52 zł = 1,00 zł)
w odpowiednią rubrykę twojego zeznania podatkowego.

3. Odejmij swój 1% od ogólnej sumy należnego podatku.

4. Wpisz wartość podatku pomniejszoną o 1% w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego.

5. Wybierz „Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. Św. Łazarza w Ełku” z wykazu organizacji pożytku publicznego poprzez wpisanie numeru Krajowego Rejestru Sądowego (KRS nr 0000136508).

Każda przekazana złotówka ma dla nas ogromne znaczenie.

WSZYSTKIM OFIARODAWCOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!

Z pamięcią w modlitwie
ks. Dariusz Kruczyński

Dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej

2032 raz(y) oglądano. »»> Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku
Komunikaty: Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności 2006

Autor: Admin Dodano: środa, 15 listopada 2006 - 17:44

Już w najbliższy weekend (17-18 listopada) odbędzie się kolejna Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności. Akcja zorganizowana po raz szesnasty przez Caritas Diecezji Ełckiej przebiegała będzie pod hasłem "Podaruj Święta Bożego Narodzenia".

W tradycyjną już zbiórkę żywności zaangażowanych będzie ponad 800 wolontariuszy, głównie młodzież ze Szkolnych Kół Caritas oraz członkowie Parafialnych Zespołów Caritas. Trwałe artykuły spożywcze zbierane będą w 17 miejscowościach i 179 sklepach z terenu całej diecezji ełckiej. W samym tylko mieście Ełku kwesta odbędzie się w 29 sklepach, których właściciele wyrazili wolę współpracy z diecezjalną Caritas. Pełną kontrolę oraz nadzór nad przeprowadzeniem zbiórki ma Centrala Caritas w Ełku.

3367 raz(y) oglądano. »»> Cały artykuł: 'Bożonarodzeniowa Zbiórka Żywności 2006' (524 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku
Komunikaty: Przekazanie sprzętu do szpitali

Autor: Admin Dodano: środa, 25 października 2006 - 17:35

W dniu dzisiejszym w budynku Ełckiej Kurii Diecezjalnej miało miejsce uroczyste przekazanie sprzętu medycznego do 10 szpitali z terenu diecezji ełckiej. Aktu poświęcenia dokonał ks. bp Jerzy Mazur, biskup ełcki. Środki na ten cel pochodziły z IV Ogólnodiecezjalnej Zbiórki Pieniężnej na zakup sprzętu medycznego do szpitali (21-22.05.2006 r.).
Zgodnie z zapotrzebowaniem przedstawionym przez poszczególne placówki medyczne, przekazano n/w sprzęt o wartości ponad 63 tys. złotych:

Zbiórki pieniężne
3582 raz(y) oglądano. »»> Cały artykuł: 'Przekazanie sprzętu do szpitali' (2798 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku
Komunikaty: Zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi - 23.10.2005

Autor: Marcin Dodano: poniedziałek, 17 października 2005 - 09:51

Biskup Ełcki zaapelował do wszystkich diecezjan o pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Pakistanie, Indiach i Afganistanie. Według ostatnich szacunkowych danych w wyniku tego kataklizmu zginęło prawie 40 tys. osób, a kilka milionów pozostało bez dachu nad głową. Zebrane ofiary zostaną przesłane na konto Caritas Polska, która koordynuje akcję pomocy poszkodowanym i przekazała już dwa transporty z pomocą humanitarną.

3518 raz(y) oglądano. »»> Cały artykuł: 'Zbiórka dla ofiar trzęsienia ziemi - 23.10.2005' (1700 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku
Komunikaty: Komunikat z okazji 15-lecia wznowienia działalności Caritas

Autor: Marcin Dodano: wtorek, 04 października 2005 - 07:40

W tym roku mija 15 lat od wznowienia w Polsce działalności kościelnej organizacji noszącej nazwę Caritas Polska. Powołano ją na nowo do istnienia w dniu 10 października 1990 roku, jako duszpasterską instytucję charytatywną Konferencji Episkopatu Polski.

6007 raz(y) oglądano. »»> Cały artykuł: 'Komunikat z okazji 15-lecia wznowienia działalności Caritas' (7338 B więcej) Wyślij artykuł do znajomych Strona gotowa do druku

12   >